> O školi
Jeste li znali
*  da smo najstarija strukovna škola u Hrvatskoj!

*  da smo imali prvi školski brod trgovačke mornarice
“Margitu” ne samo na Jadranu već i na Sredozemlju!

*  da smo proslavili 100. obljetnicu zgrade u kojoj
i danas učimo!

*  da slavimo  165. rođendan

Zvali smo se:

* Pomorska trgovačka akademija

* Pomorski tehnikum

* Istituto maritimo

* Srednja pomorska škola

* Pomorski školski centar

* Centar usmjerenog obrazovanja za kadrove u pomorstvu CUO KUP

*Pomorska škola

Da su naši učitelji bili:

Prof. Andrija Mohorovičić (1882. - 1891.), svjetski priznati seizmolog
(Mohorovičićev diskontinuitet – MOHO) - svoj put znanstvenika započeo je upravo u Bakru na našoj Kraljevskoj nautičkoj školi.

Prof. Aleksander Lochmer (1857. - 1916.), zaslužan je za uvođenje engleskog jezika kao obveznog predmeta za pomorce i autor je prvih udžbenika i rječnika engleskog jezikate prvi lektor engleskog jezika na Sveučilištu u Zagrebu.

Prof. Bare (Bartol) Poparić (1865. - 1948.), svećenik povjesničar, prvi je lektor i profesor talijaskog jezika na Sveučilištu u Zagrebu.

Prof. Božo Babić (1875. - 1882.), zalagao se za hrvatsko pomorsko nazivlje, autor jenekolikorječnika pomorskog nazivlja.

Prof. Narcis Damin (1845. - 1905.), proučavao je biljni i životinjski svijet “Phaenoložkaopažanja”. Svjetski poznati arahnolog ima svog pauka “Attus Damini”.

Prof. Milan Drvodelić autor je rječnika engleskog jezika koje i danas rabimo. (Radio na školi od 1907. - 1917.)

> O školi