Školski brod Vila Velebita dva

ŠKOLSKI BROD “VILA VELEBITA DVA “

Ime broda: VILA VELEBITA DVA

Vlasnik:  POMORSKA ŠKOLA BAKAR

Luka upisa: Rijeka

Reg. Br: 10431

Pozivni znak:9A2610

Područje plovidbe: 6

GT/BRT: 95

God. gradnje: 1956.0

Glavni stroj (br./kW): 1 / 647

Pomoćni stroj (uk. kW): 40

Generatori (br./kW): 1 / 32

Opći podaci:

- motor s unutarnjim izgaranjem

- istisninski brod

- brodograditelj: Brodogradilište ZADAR

- mjesto gradnje: Zadar

- Lpp: 24,80 m

- Loa: 28.40 m

- breadth: 5,98 m

- maximum breadth: 6.30 m

- visina: 3.12 m

- gaz: 2.380 m

- najveći gaz - 3.25 m

- brzina 12 čv

- broj trupova: 1

- broj paluba: 1

- materijal gradnje: drvo

- broj tankova goriva: 2+1

Oprema :

• Radar
  • Splav za spašavanje:  dvije pneumatske i dvije krute (24 osobe)
  • VHF /DSC uređaji
  • Kompas (magnetski i zvrčni)
  • Elektronska karta
  • GPS
  • Brzinomjer
  • Dubinomjer
  • Pomorske karte i priručnici (nautički godišnjak za tekuću godinu – hrvatsko izdanje i Brown's, nautičke tablice, peljar, obavijesti za pomorce, katalog pomorskih karata, popis svjetionika, popis radio postaja, tablica morskih mjena, popis udaljenosti među lukama, indentifikator zvijezda, primjerak brodskog dnevnika, knjiga devijacija magnetskog i zvrčnog kompasa i knjiga brodskog kronometra)
  • Vremenske karte i priručnici
  • Pribor za rad na pomorskim kartama
  • Referentni video materijali
  • Fax. uređaj za prijem meteoroloških karata
  • Pojasevi za spašavanje s svjetlosnim i dimnim signalom
  • Prsluci za spašavanje (1 na 5 pristupnika)
  • Prijenosni uređaj za gašenje požara (CO2, prah)
  • Ugrađeni uređaj za gašanje požara vodom.

• Jedina smo Pomorska škola koja posjeduje školski brod, a on zahtijeva značajnije invensticijsko održavanje.
  • Školski brod služi u svrhu održavanja nastave strukovnih predmeta, sukladno nastavnim planovima i programima koji su usklađeni s Pravilnikom o zvanjima i svjedodžbama o osposobljenosti pomoraca te međunarodnom STCW Konvencijom.
  • Pomorska škola Bakar i Minisarstvo mora, prometa I infrastrukture zaključili su  Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava  kojim su osigurana u Državnom proračunu sredstva u iznosu od 867.222,50 kn za usluge popravka i održavanja  školskog broda “Vila Velebita dva”.
  • Temeljem provedenog postupka javne nabave, dana 17.04.2019.g. sklopljen je Ugovor o nabavi usluge popravka I održavanja školskog broda sa izvršiteljem s “Brodogradilištem Cres”.
  • Izvršitelj je ugovorenu uslugu izvršio na kvalitetan način, savjesno, sukladno važećim tehničkim propisima te prema standardima i pravilima struke.
  • Dana 05.09.2019.g. izvršena je u Brodgradilištu primopredaja školskog broda “Vila Velebita dva” te je isti doplovio u matičnu luku Bakar

> Školski brod Vila Velebita dva